Představujeme elitního závodníka Jakuba Gräfa , reprezentanta ČR v běhu na lyžích

jakubgrafJakub Gräf reprezentant ČR v běhu na lyžích a student Technické univerzity v Liberci.
Své lyžařské začátky prožil v tehdejším klubu Ski Liberec, později přejmenovaném na TJ Dukla Liberec. První větší úspěchy začal sbírat v dorosteneckém věku. V roce 2009 byl druhý na Evropském olympijském festivalu mládeže v Polsku. Od té doby byl členem reprezentačních družstev juniorů a později mužů. Účastnil se několika mistrovství světa juniorů a do 23 let. Několikrát se stal juniorským mistrem České republiky. Několikrát se umístil na stupních vítězů v závodech Kontinentálního poháru. V roce 2013 zvítězil v tradičním závodě Zlatá lyže a o rok později se stal vítězem celkového bodování Kontinentálního poháru Slavic cup. Díky tomu měl možnost startovat na několika Světových pohárech. Jeho doposud nejlepší umístění ve Světovém poháru je 39. místo ze Szklarské Poręby ze závodu na 15km klasicky s hromadným startem. V Loňské sezóně byl členem bronzové štafety na světové Univerziádě na Štrbském Plese.