Doprovodný program 2015

Test kolečkových lyží SWIX

Zima již klepe na dveře. Mnozí z vás jistě uvítají, že si v rámci doprovodného programu budete smět vyzkoušet nové modely kolečkových lyží Swix. Na těchto lyžích se prohání i česká reprezentace.
lyzeswix

Bazar sportovního vybavení a sportovního oblečení

Blíží se zima a je čas na závěrečné přípravy, zkontrolovat zda děti nevyrostly z bot a kombinéz a případně prodat staré a koupit nové. A od toho tu je náš bazar. Neváhejte a zúčastněte se. Bazar je samozřejmě zdarma.

Koncert EXIL 51

Co spojuje hudbu a běh na lyžích? No přece liberecká kapela EXIL 51 s hitem Běžkařská. A právě pop rockový EXIL 51 budou hlavním tahákem doprovodného programu na “Stříbrné stopě”.

Malé představení EXIL 51

První zkoušky, toho času ještě bezejmenného projektu libereckých hudebníků, proběhly někdy v létě roku 2009 ve zkušebně v garáži. Úvodní koncert, již pod názvem EXIL 51, se uskutečnil 12. prosince 2010 v jabloneckém Klubu Na Rampě. Za těch pět let, které od garážových jamů uplynuly, toho skupina stihla poměrně hodně. Napsáno více než 40 písní, odehráno přes 120 koncertů, vydáno CD Pálíme vlaštovky (2010), EP Zbrusu staré písně (2012), CD Soukromé války (2013). Účast v mnoha regionálních i celorepublikových hudebních soutěžích, vystoupení na letních festivalech – Benátská noc, Noc plná hvězd, Hradek Rock Summer a mnoha dalších. Písně EXIL 51 se dostaly do éteru českých rádií – ČRo Sever, Rádio Dobrý den, Rádio Bonton, Kiss Delta. Úspěch zaznamenala zejména píseň Běžkařská…

V roce 2014 jsme byli součástí projektu Ekompilace 2014, díky němuž jsme nahráli písně Tečka (viz BZ přehravač) a Řidičská a odehráli několik pěkných koncertů po boku skupin Bára Zemanová, Vypsaná fixa a dalších. Aktuálně připravujeme nové věci a zkoušíme set na akustická vystoupení, které plánujeme…

S formací EXIL 51 přes dva roky spolupracuje Honza Myšák, který připravuje videoprojekce kombinované s Vjingem. Stálým členem exilího týmu se stal zvukař Michal Brůna a manažerka Jitka Fialková.

Jeden za všechny, všichni za 51!